1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz nerki łagodny
Renata 64

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 16813

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-03-31, 18:55   Temat: Guz nerki łagodny
Kochani Moi! |happy| Zaczynam nowe życie. Byłam dzisiaj na wzizycie u mojego operatora i odebrałam wynik histopatolpgiczny. Wycięty guz to angiomalipoma {guz łagodny}, a nerka goi się bez zarzutu. Sama jeszcze nie wierzę we własne szczęscie. Przez cztery miesiące żyłam z rakiem , a tu niespodzianka i to jaka. Więc sami widzicie nic nie można przesądzać ,ani martwić się na zapas nawet jak coś wygląda bardzo źle, wcale nie musi takie być. Pozdrawiam wszystkich i ściskam mocno. :)
  Temat: Guz nerki łagodny
Renata 64

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 16813

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-03-11, 13:16   Temat: Guz nerki łagodny
Dzieki Aniutka, to bardzo miłe uczucie, że ktoś o tobie myśli i cię wspiera. JESTEŚCIE Wszyscy fantastyczni .Czytam wszystkie Wasze posty i podziwiam Tych walczcych ze swoją chorobą i tych walczącycych z chorobą najbliszych. Jesteście WIELCY. Drodzy Moderatorzy proszę przymknąć oko na te wielkie litery _littleflower_ .
  Temat: Guz nerki łagodny
Renata 64

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 16813

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-03-10, 12:10   Temat: Guz nerki łagodny
Drogi Richelieu, bardzo liczyłam na to że odpiszesz dzięki, że tak szybko.Tak wiem , ,,że na oko to pancjent w szpitalu leży", ale jak mi pokazał zdjęcie z guzem i powiedział ,że to ML "raczej" to od razu wyzdrowiałam. Za 2-3 tygodnie wszystko się rostrzygnie, ale ten stażysta mógł chociaż dopisać suspicjo (stażysta pisze się oczywiście przez" ż "przepraszam). :devil: Pozdrawiam Renata.
  Temat: Guz nerki łagodny
Renata 64

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 16813

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-03-10, 11:15   Temat: Guz nerki łagodny
Dzięki bardzo Wiki. Ale przed chwilą zlał mnie zimny pot. Przeczytałam spokojnie swój wypis ze szpitala a tam rozpoznanie C64 - to oznacza nowotwór złośliwy !? Operator mówił że wyglądał na łagodny, dlaczego starzysta na wypisie tak napisał ? Podpisu mojego docenta tam nie było.
  Temat: Guz nerki łagodny
Renata 64

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 16813

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-03-09, 19:43   Temat: Guz nerki łagodny
Dzisiaj mogę uzupełnić swój post nowymi wiadomościami. Z przepustki wróciłam w poniedziałek
We wtorek o 7.30 byłam już na bloku operacyjnym. Około 8.10 oddychałam najpierw tlenem, a potem urawał mi się film. Znieczulenie ogólne. Na sali pooperacyjneuj byłam o 10.30 w pełni śwadoma i wybudzona. Operacja z dostępu bocznego wykonana laparoskopem, wycięto samego guza, i tu najlepsze wieści mój Operator powiedził ,że guz wyglądał na łagodny. Wyniki histopatologicze za trzy tygodnie. Guza widzałam na własne oczy bo lekarz zrobił zdjęcie.Dzisiaj, w trzeciej dobie wróciłam do domu. Czuję się dobrze dokuczają mi tylko gazy laparoskopowe w brzuchu. ;)
  Temat: Guz nerki łagodny
Renata 64

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 16813

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-03-02, 17:16   Temat: Pytania o nefrektomię.
Jeden misiąc to chyba przyzwoity termin. Ja na swoją operację czekałam trzy miesiące. Guz ma 4,3 cm. Termin przyjęcia miałam 27 lutego do Kliniki PAM w Szczecinie. Na izbie przyjęć okazało się że jest 7 kobiet do przyjęcia i tylko jedno wolne miejsce . Po pewnych perturbacjach znalazłam się na odziale . Na drugi dzień dowiedziałam się ,że operacja może odbyć się dopiero we wtorek , więc pozwolono mi iść na przepustkę. Dodam że jestem z Zielonej Góry. Operacja będzie w znieczuleniu ogólnym ,laparoskopowe usunięcie guza. Ala zaznaczono że istnieje możliwość usunięcia całej nerki jężeli coś pójdzie,, nie tak"lub jeżli guz będzie zbyt mocno naciekał. Jeżeli chodzi o badania to zrobiono mi wszystkie przy przyjęciu do szpitala . Z wcześniejszych badań,, wzięli ode mnie" pierwsze USG ze stwierdzonym guzem i TK jamy brzusznej z listopada. Ale myślę że to zależy od szpitala , bo każdy ma inne procedury. Wszystkie wcześniejsze badania robiłam prywatnie. Najpierw USG- guz wykryty przypadkiem. Prywatna wizyta u urologa - TK jamy brzusznej na kasę chorych. Znalezienie lekarza specjalisty operującego laparoskopowo - internet . Wizyta prywatna- skierowanie do szpitala - operacja za trzy miesiące A dalej jak wyżej. Na temat stresu wolę nie pisać.
  Temat: Guz nerki łagodny
Renata 64

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 16813

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-02-12, 21:19   Temat: Guz nerki łagodny
[Post wydzielony z tego wątku: post #13]



Czytałam twoje wszystkie posty i wynika z nich że'' jedziemy na tym samym wózku''.
Mój guz 4.5 tomografia z końca listopada .
Wizyta i skierowanie na operację początek grudnia - termin operacji 28 luty urolog- onkolog .
Chcę Ci przez to powiedzieć że tyle się czeka na specjalisyczne operacje.
Gdy bym operowała się w swoim mieście to bym była już bez guza i nerki.
Ale miałam "kaprys" żeby , usunąć samego guza i to laparoskopowo więc dalej czekam.

Mój sarkazm bierze się ztąd że jaszce do końca stycznia walczyłam o przyspieszenie operacji ,
ale pan profesor powiedaiał że taki "mały" i bezobjawowy, - można czekać.
Dzisiaj boli mnie nerka, OB zaczęło rosnąć a wyniki moczu "siadać " , ale czkam - jeszcze tylko dwa tygodnie... .
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group